شرکت نویان نگین پارسیان با هدف ارتقای کیفیت خدمات تشخیص طبی و افزایش توان علمی و عملی آزمایشگاهی که در نهایت منجر به کمک روند تشخیصی درمانی و بهبود سلامت جامعه بیماران گردیده ، در سال 1388 تاسیس گردید.

نویان‌نگین‌پارسیان نماینده انحصاری گروه شرکت‌هایAutobio  در خاورمیانه‌ است. این کمپانی، صاحب نام در تولید کیت های آزمایشگاهی در کشور چین می‌باشد.

در راستای ارتقای توان آزمایشگاهی و به منظور بالا بردن سرعت بهمراه دقت در سیستم تشخیصی جامعه آزمایشگاهی کشور، شرکت نویان نگین پارسیان، دستگاه های ایمونوآنالایزر تمام اتوماتیک بر پایه کمی لومینسانس را وارد و تعدادی را با توجه به نیاز کشور تولید می نماید. همچنین این شرکت اقدام به واردات و توزیع کیت‌های مربوط به سیستم بسته (اختصاصی) این دیوایس ها نموده است.

دستگاه کمی لومینساس وارد شده از کمپانی Autobio از تکنولوژی‌های مدرن دنیا همچون TOSHIBA ژاپن، بهره می‌برد و می‌تواند بهترین عملکرد را ارائه دهد.

نویان نگین پارسیان با انتقال دانش بروز دنیا، موفق به تولید کیت‌های الایزا در پنل تیروئید در سطح ملی گردیده است. از آنجاییکه مجموعه نویان نگین پارسیان اهمیت ویژه ای جهت جلوگیری از آلودگی های محیط زیست قائل بوده و با هدف کاهش آلودگی های زیست محیطی، تمامی تولیدات با روش خط تولید عمودی صورت می‌گیرد. این سیستم راهبردی جهت پیشگیری از آلودگی طراحی گردیده که می‌تواند در درستی و صحت نتایج آزمایش‌ها تاثیر به سزایی ایفا نماید.

در راستای بهبود عملکرد در بخش الایزا، واردات دستگاه‌های ELISA Washer و ELISA Reader برند Autobio توسط شرکت نویان‌نگین‌پارسیان صورت می‌پذیرد.

شرکت نویان نگین پارسیان با افتخار برای برگزاری بیش از 40 سمینار و کنگره تخصصی در سطح ملی توانسته بازویی برای ارتقا سطح علمی آزمایشگاهی کشور باشد.

آنچه در نویان گذشت

2008

۱۳۸۷ – سرآغاز نویان

ایده تشکیل شرکت نویان در سال ۱۳۸۷ توسط مهندس محمد صالحی برای ورود به دنیای جدیدی از کسب و کار که با سلامت جامعه در ارتباط بود شکل گرفت.

2009

۱۳۸۸ – تاسیس نویان

نویان در سال ۱۳۸۸ در تهران، با هدف بهبود سطح تشخیص طبی و ارتقاء توان علمی و عملی آزمایشگاه‌ها و برای بهبود سلامتی بیماران تأسیس شد. برای رسیدن به این هدف و ورود کیت‌های تشخیص طبی با استانداردهای جهانی و قیمتی مناسب بازار ایران مطالعه و تحقیق لازم انجام شد.

2010

۱۳۸۹ – اولین محصول نویان

شرکت در سال ۱۳۸۹ با پشتوانه نیروی جوان موسسان خود توانست با ارائه نمونه های کیت های تشخیص به آزمایشگاه مرجع و دریافت تاییدیه کیفیت کیت های تشخیص به روش الایزا (ELISA)، تایید ورود به کشور را از مراجع قانونی دریافت نماید. همزمان با دریافت این مجوز، نویان نماینده انحصاری گروه شرکت Autobio در ایران شد. برای اولین بار در این سال نویان برای نشان دادن توان علمی و عملی خود در نمایشگاه ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران شرکت نمود.

2011

۱۳۹۰ – نویان به سرعت رشد می کند

نویان خیلی زود فعالیت های تجاری خود را گسترش می‌دهد. در سال ۱۳۹۰ از شرکت کوچکی به فضای بزرگتری در ساختمان حکیم منتقل شد. بخش های مختلف شرکت تشکیل شدند و هر بخش به صورت تخصصی کار خود را آغاز نمود. متخصصین فعال و از بطن جامعه آزمایشگاهی به این مجموعه اضافه و همچنین کیت های عفونی، هپاتیت و ایدز از کشورهای آلمان، ایتالیا و چین به لیست فروش اضافه می‌شوند.

همزمان با این جابه جایی ، انباری تخصصی با سردخانه مربوط برای نگهداری استاندارد کیت‌های تشخیص طبی در کنار این مجموعه ایجاد می‌گردد.

2012

۱۳۹۱ – مشتریانی از سراسر ایران

درسال ۱۳۹۱ بیمارستان فیاض بخش (شماره ۲ سابق) به عنوان اولین بخش از مراکز بیمارستانی به مشتریان نویان اضافه شد. خریداران کیت‌های تشخیصی نویان دیگر به تهران محدود نبودند. اولین مراکز خارج از تهران از استان خراسان به مشتریان نویان پیوستند.

2013

۱۳۹۲ – ارزش علمی جامعه آزمایشگاهی برای سلـامت جامعه

در سال ۱۳۹۲ شرکت نویان جهت ارتقاء سطح علمی جامعه آزمایشگاهی به عنوان اولین شرکت در این زمینه، اقدام به برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی نمود .

تاکنون برگزاری بیش از 60 سمینار، همایش و کنگره تخصصی در سطح ملی جزو افتخارات نویان محسوب می‌گردد.

2014

۱۳۹۳ – ارتقاء عملکرد

در سال ۱۳۹۳ تکنولوژی های جدید در صنعت آزمایشگاهی مورد توجه نویان قرارگرفت. بر این اساس با شرکت ADDCARE BIOTECH وارد مذاکره شد و به عنوان نماینده انحصاری این شرکت اقدام به معرفی دستگاه های جدید جهت تجهیز بیشتر آزمایشگاه های تشخیص طبی ایران نمود . همچنین تیم فروش دستگاه های پیشرفته Elisa Reader و Elisa Washer را از کمپانی AUTOBIO LABTEC INSTRUMENTS به بازار معرفی نمود.

در همین زمان بخش کنترل کیفی برای ارائه بهتر خدمات به مشتریان به صورت تخصصی در نویان تشکیل شد که شامل دو دپارتمان متفاوت برای کنترل کیفی کیت ها و دستگاه های شرکت نویان است.

2015

۱۳۹۴ – اوج کار نویان

در سال ۱۳۹۴ آزمایشگاه مرجع سلامت که در ایران مسئولیت نظارت و تصویب قوانین مرتبط با اداره آزمایشگاه‌های تشخیص طبی را بر عهده دارد اقدام به تایید کیت های تشخیص طبی با استفاده از هولوگرام نمود و شرکت نویان جزو اولین شرکت های وارد کننده ای بود که این مجوز را دریافت کرد. در همین سال نویان توانست ۴۰% از سهم فروش بازار کیت های هورمونی به روش الایزا ایران را در اختیار داشته باشد.

2016

۱۳۹۵ – روش های جدید

در سال ۱۳۹۵ نویان برای معرفی تخصصی دستگاه های پیشرفته تشخیص طبی بر اساس ایمنی سنجی کمی‌لومینسانس شرکت اتوبیو، کارشناسان خود را جهت آموزش به شرکت اتوبیو در چین اعزام نمود. این کارشناسان طی چندین دوره آموزش فشرده، روش نصب، آموزش و انجام خدمات پس از فروش این دستگاه را فراگرفتند.

2017

۱۳۹۶ – تکنولوژی های برتر آزمایشگاهی

در سال ۱۳۹۶ بخش فروش دستگاه های کمی‌لومینسانس در نویان به صورت مستقل از فروش کیت‌های آزمایشگاهی تشکیل شد. در این بخش علاوه بر فروش دستگاه، کیت‌های تشخیص طبی مخصوص به روش کمی لومینسانیس نیز متناسب با آن جهت فروش عرضه می‌شود.

2018

۱۳۹۷ – شروع پروژه احداث ساختمان نویان

در سال ۱۳۹۷ با توجه به رویکرد ارتقاء علمی ، واحد تحقیق و توسعه در شرکت نویان ایجاد شد، همچنین در این زمان فروش شرکت نویان به بالاترین سطح خود از آغاز تاسیس رسید.

با توجه به استقبال روز افزون جامعه آزمایشگاهی از محصولات ارائه شده توسط شرکت نویان این شرکت با کمبود فضای لازم برای ارائه خدمات هر چه بیشتر به جامعه آزمایشگاهی کشور روبرو شد. به همین منظور مدیران شرکت در سرمایه گذاری اولیه اقدام به خرید فضای ساختمان مرکزی شرکت با زیر بنایی مساحت بیش از ۳۰۰۰ متر مربع اقدام نمودند.

2019

۱۳۹۸ – تولید کیت

در سال ۱۳۹۸ باهدف ارائه خدمات هرچه بهتر به جامعه آزمایشگاهی کشور و تأمین نیاز روز افزون کیت های تشخیص طبی، مدیران شرکت اقدام به راه اندازی خط تولید کیت های الایزا و انتقال تکنولوژی های پیشرفته شرکت Autobio نمودند. به علاوه، واحدهای تحقیق و توسعه، پروژه تولید کیت های نوین آزمایشگاهی را در کنار بهبود عملکرد کیت های موجود در دستور کار خود قرار داده اند. بدین ترتیب شرکت نویان مبدل به یکی از بزرگترین تولید کنندگان کیت های آزمایشگاهی مطابق با استاندارد های جهانی در کشور گردید.

2020

۱۳۹۹ – مبارزه با کرونا

با توجه به گسترش ویروس کرونا و تأثیر در صنعت آزمایشگاهی، نویان جهت رفاه حال مشتریان طرح های فروش ویژه را به همراه تخفیف و تسویه حساب ماهیانه را ارائه کرد.

در ابتدای سال ۱۳۹۹ کارکنان شرکت به صورت دورکاری با مجموعه همکاری داشتند ولی با توجه به نیاز مراکز آزمایشگاهی و نمایندگی ها، واحد توزیع و ارسال در محل شرکت حاضر شده و خدمات لازم را ارائه کردند.

2021

1400 – دریافت iso13485

با توجه به تولید کیت‌های با کیفیت بالا، رعایت استانداردهای روز دنیا، انجام امور طبق پروتکل‌های تایید شده توسط سازمان غذا و دارو و همچنین کنترل کیفی مداوم در روند تولید، شرکت نویان نگین پارسیان در سال 1400 موفق به کسب گواهی iso13485  از اداره تجهیزات پزشکی گردید. این گواهی برای مشتریانمان آرامش خاطر بیشتری را نسبت به کیفیت محصولات این شرکت به همراه آورد.